Sieć wi-fi w domu – router z EasyMesh

Sieć wi-fi w domu – router z EasyMesh

Co daje dobry router i system EasyMesh?

System EasyMesh zapewnia płynne połączenie wi-fi i poprawia zasięg internetu na dużo większej powierzchni. Często w domu wystarczy jeden router, czasami jednak, kiedy dom jest duży, posiada np. ogrzewanie podłogowe, które tłumi sygnał, dołożenie kolejnego routera znacznie poprawia moc internetu. Routery połączone w EasyMesh emitują tę samą sieć wi-fi, z tą samą nazwą i hasłem.

Na przykład jeśli masz duży dom, to jeden router ustawisz na piętrze, a drugi na parterze (oba routery łączymy kablem) – znacząco poprawi to moc sieci wi-fi w całym domu. Urządzenie, z którego korzystasz, np. smartfon połączy się bezprzewodowo z tym routerem, który oferuje najlepszy sygnał wi-fi w danym miejscu.

Router TP-Link EX141

  • System EasyMesh, dzięki czemu utworzysz jednolitą sieć wi-fi za pomocą dodatkowego routera TP-Link EX141 lub innego modelu zgodnego z EasyMesh – pozwala to poszerzyć sieć wi-fi na dużo większy obszar.
  • Superszybka przepustowość WiFi 6 do 1201 Mb/s w częstotliwości pracy 5 Ghz.
  • Przepustowość WiFi do 300 Mb/s w częstotliwości pracy 2.4 Ghz.
  • 4 mocne zewnętrzne anteny i technologia Beamforming (kształtowania wiązki) – umożliwia lokalizowanie łączących się z routerem urządzeń, a następnie zwiększanie siły sygnału nadawanego w ich kierunku.
  • Najwyższy standard zabezpieczeń dostępu do sieci (WPA3).
  • Aplikacja do łatwej obsługi sieci domowej: aplikacja na smartfony z Androidem, aplikacja dla urządzeń Apple.

Router możesz wydzierżawić za 10 zł miesięcznie (W przypadku wymiany dzierżawionego przez klienta routera na router wi-fi 6 obowiązuje jednorazowa opłata 40 zł) lub kupić w cenie 290 zł. Dzierżawione routery objęte są opieką serwisową. Do abonamentów z internetem 1 Gb/s 1 router wi-fi 6 otrzymujesz gratis w dzierżawie.

To podstawowe informacje na temat routera do sieci wi-fi, jeśli potrzebujesz więcej szczegółów technicznych lub porady na temat wifi w domu – nasi pracownicy są gotowi do udzielenia potrzebnych informacji. Po szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu telefonicznego 32 440 8000 lub mailowego biuro@leon.pl


Jak usprawnić sieć wi-fi w domu?
Przeczytaj nasz poradnik
:


żarówka idea

Możesz zastanawiać się, dlaczego w internecie można znaleźć dostępny router w niższej cenie – często to pozorna oszczędność. Kupując lub dzierżawiąc router w Leonie, otrzymujesz skonfigurowany sprzęt zapewniający najlepsze parametry jakości sygnału i stabilne działanie. Jeśli router konfiguruje niedoświadczona osoba, istnieje ryzyko, że internet nie będzie działał z maksymalną prędkością lub w ogóle nie będzie działał, a jego naprawienie przez serwisanta będzie wiązało się z wydatkiem, którego można było uniknąć. Należy jednak pamiętać, że maksymalne osiągi każdego z routerów są zależne od ogólnego zaszumienia radiowego oraz fizycznej lokalizacji routera względem korzystającego. Warto również zaznaczyć, że prędkości deklarowane w ofercie operatora dotyczą połączenia kablowego. Należy także mieć na uwadze, że aby działało wi-fi 6, urządzenie końcowe również musi obsługiwać technologię wi-fi 6.

Share this post


Skip to content